Добре дошли в нашия форум.Ако не сте се регистрирали,направете го за да видите всички опции,които ви предоставяме.Ако сте регистриран потребител,влезте в своя акаунт и споделете вашето мнение по темите във форумите ни.Благодарим ви !

Вход

Забравих си паролата!

Poll

Харесва ли ви новата категория с текстове на песни?

Левски ШАМПИОН - 31,05,2009 Vote_lcap90%Левски ШАМПИОН - 31,05,2009 Vote_rcap 90% [ 9 ]

Левски ШАМПИОН - 31,05,2009 E948ce4a50

Левски успя да достигне до домакинско 1:1 срещу Миньор Перник в предпоследния кръг на "А" група. "Сините" направиха неизброимо количество пропуски, докато дефанизвната стратегия на перничани можеше да даде и още по-позитивен резултат от равенството. Хиксът на "Герена" и победата на Литекс над ЦСКА с 1:0 определиха шампиона за сезон 2008/2009. Това е отборът на Левски, който стъпва на върха за 26-и път в своята история.

Двубоят започна с очакван домакински натиск. Първи с пропуски се отчетоха Георги Христов и Христо Йовов. Централният нападател на "сините" не можа да оползотвори центриране отдясно и с глава стреля в аут в 10-та минута. Малко по-късно отново Христов с десния крак от десетина метра прати топката в аут.

В 20-та минута Христо Йовов удари греда. Диаганолен шут на Бижутера се оказа неуловим за Чворович, но топката излезе в аут след среща с десния стълб.

До края на полувремето вратарят на Миньор Иван Чворович спаси всички възможни положения, а "сините" така и не успяха да оползотворят възможностите си за гол.

Безпощаден пред

гола бе обаче нападателят на перничани Костадин Хазуров. В 51-та минута при първата по-сериозна атака на Миньор Хазуров отправи изстрел от границата на наказателното и направи Георги Петков безпомощен.

След като откриха резултата, гостите се затвориха по-дълбоко в своята половина, което бе предпоставка за последвалите още редица пропуски пред тяхната врата.

Отново с фрапантен пропуск ще се запомни Христо Йовов, който в 55-та минута премина противниковия страж, но на празна врата би в аут. Нови пропуски направи Георги Христов, както и резервата Жоазиньо.

Владимир Гаджев също имаше две възможности. В 71-та той не уцели вратата, но в 74-та хвърли трибуните в екстаз, след като прати топката в мрежата на Чворович. Шутът на юношата на "сините" бе от десетина метра, а реакция на вратаря на Миньор не последва.

Домакините опитаха да направят пълен обрат, но направиха нови пропуски. До победата можеше да стигне и Миньор, но удар с глава в края на играч в "жълто-черно" бе спасен с мъка от Георги Петков.

В крайна сметка Левски се поздрави с 26-та си титла кръг преди края, въпреки че не можа да победи Миньор.